2016 © Manchester United™

: Manchester United - Bayern München 1-1

Manchester United - Bayern München 1-1

2014.04.01. 22:37

Hiába vezetett Nemanja Vidic találatával a Bayern München ellen a Manchester United a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, a vendégek Bastian Schweinsteiger révén egyenlíteni tudtak, így jóval kedvezőbb helyzetből várhatják a müncheni visszavágót.

Régóta nem lépett olyan kis eséllyel pályára az Old Traffordon a Manchester United, mint kedden a Bayern München elleni BL-negyeddöntőben. Ám talán túl is beszélték a két csapat közti különbséget, hiszen a BL-címvédő túlságosan is nyugodtnak tűnt a meccs elején.

A 4. percben Danny Welbeck pazar mozdulattal vette át és tette maga elé a labdát, és a kapu bal oldalába bombázott, de a játékvezető már belefújt a mozdulatsorba, mert az angol kezéhez ért a labda. Az MU bátran kezdett, de a Bayern játéka nagyobb veszélyt rejtett, hiszen pillanatok alatt David de Gea kapujának előterében termettek a kék mezesek, akik közül Arjen Robben volt a legveszélyesebb.

Ahogy Gary Lineker írta a Twitteren, a holland egyszerre volt félelmetes és irritáló az MU tizenhatosának előterében, s a legnagyobb helyzet is az övé volt: a 31. percben a tizenhatoson kívülről tekert ballal a jobb alsó felé, De Gea hatalmas bravúrral ütötte szögletre a labdát.

A Manchester United képtelen volt olyan hosszan tartani a labdát, mint ellenfele, de volt egy veszélyes kontrája: a 40. percben Wayne Rooney ugratta ki az elcsúszó Jérome Boateng mellett ziccerbe kerülő Welbecket, aki a tizenhatoshoz érve megpróbálta átemelni a kapujából kifutó Manuel Neuert, de a flegma mozdulat után a német kapus kezében kötött ki a labda.

Rooney nem véletlenül ordított csapattársával, és az Old Trafford közönsége ekkor bánta igazán, hogy Robin van Persie sérülés miatt nem játszhat.

Az első félidő legnagyobb helyzete az MU-é volt, de a Bayernből áradt a nagyobb magabiztosság: nem csoda, a labdát 73 százalékban birtokolta.

Az angol bajnok játékát David Moyes a második félidőre felgyorsította Kagava Sindzsi pályára küldésével, a japán középpályás azonnal éreztette jelenlétét, remek meglátásaival zavart okozott a Bayern térfelén.

Az 58. percben megszerezte a vezetést a Manchester United: Rooney szöglete után Nemanja Vidics a kővé dermedt müncheniek között hátradőlve bólintott kapura, hat méterről hajszálpontosan fejelt a bal alsó sarokba (1–0).

Az Old Traffordon megugrott a zajszint, a Bayern pedig megpróbált továbbra is lassan építkezve támadni. Aztán az eghyik gyors ritmusváltás kilenc perccel az MU gólja után meghozta az egyenlítést és az oda-visszavágós párharcban mindig rendkívül fontos idegenbeli gólt. Rafinha a jobb oldalról ívelt a kapu elé, a Thomas Müller helyére becserélt Mario Mandzukic tökéletesen fejelte vissza középre a labdát Bastian Schweinsteigernek, aki Phil Jones mellől hét méterről kapásból lőtt a jobb felső sarokba (1–1).

Bő negyedórával a vége előtt mindkét edző támadó szellemben cserélt, de az MU-nál azért jött Ashley Young, mert Alexander Büttner megsérült. A hazai csapat a hajrában beívelésekkel próbálkozott, míg a túloldalon Robben csodás passzal  hozta helyzetbe Ribéryt, a francia a kapui elé terelte a labdát, de senki sem érkezett középen.

A hajrában nagy veszteségeket könyvelt el a Bayern: Javi Martínez sárga lapot kapott, amely miatt nem játszhat a visszavágón, majd Schweinsteiger megkapta második figyelmeztetését és a pirosat, így ő sem lehet ott jövő szerdán a visszavágón.

Gól viszont már nem esett, az MU a Manchester Cityvel és az Arsenallal szemben megúszta vereség nélkül hazai pályán a Bayern elleni összecsapását. Persze a párharc esélyese továbbra is a német csapat, de még él az angolok reménye.

Forrás: Nemzetisport.hu

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal