2016 © Manchester United™

: Manchester United - AS Roma 3-2

Manchester United - AS Roma 3-2

2014.07.27. 07:38

Felkészülési mérkőzésen a Manchester United 3–2-es győzelmet aratott az olasz első osztályú Roma ellen. Az Egyesült Államokban játszott mérkőzésen Wayne Rooney két gólt és egy asszisztot jegyzett, míg a rómaiak részéről Miralem Pjanic saját térfeléről talált be a United kapujába.

Louis van Gaal valószínűleg minden drukkert meglepett azzal, hogy Tom Cleverley-nek adta a csapatkapitányi karszalagot a találkozó előtt. A kezdőcsapatba ezúttal bekerült Reece James is, míg elöl a Wayne Rooney-Danny Welbeck kettős veszélyeztethette a kaput.

Ez a veszélyeztetés azonban igen sokáig elmaradt, sőt a rajt a rómaiaknak sikerült sokkal jobban. Három percnyi játék után már két nagy helyzetet is teremtettek az olaszok. Először egy felívelt labdára rosszul jött ki Sam Johnstone, Destro így át tudta emelni a kapust, de a labda végül átpattant a kapun. Pillanatokkal később az előző találkozó legjobbja, Ander Herrera szórta el a labdát, az ellenfél azonnal támadásba lendült, Destro azonban ezt a helyzetet is elherdálta.

Bő 30 percnyi játék alatt szinte csak ezt a két római helyzetet lehetett feljegyezni. Egyik csapat sem hajtott igazán, a kapuk pedig nem is forogtak veszélyben. A Róma próbált a védelem mögé ívelt labdákkal operálni, a United meg már annak is örült, ha sikerült eljutnia az ellenfél tizenhatosának előterébe.

Aztán a 36. perctől szinte minden megváltozott. Welbeck szelídített meg egy labdát, Juan Matához passzolt, aki az addig igen haloványan teljesítő Rooney-hoz továbbított. Az angol csatár pedig 25 méterről a hosszúba vágta a játékszert. A semmiből jött a United vezetése. Két perccel később Mata kapott remek labdát, de az olaszok kapusa szögletre mentett. Nem úgy egy perc múlva, amikor Rooney a saját térfeléről ragyogóan ívelt az ellenfél tizenhatosára, ahol Mata zseniálisan vette le a labdát, majd átemelte a portást, 2-0-ra módosítva az állást.

A 41. percben Johnstone öklözte el a labdát Iturbe előt, James rosszul szabadított fel és Destro próbált 22 méterről az üres kapuba ívelni, de ezúttal sem sikerült megzörgetnie a hálót.

A félidő végén valamelyest javított a labdabirtoklási mutatóján a manchesteri klub, rengeteg átadást tudtak megtenni úgy, hogy az ellenfél labdába sem rúgott. A sok passznak egy szabálytalanság vetett véget. Welbeck és Herrera az ellenfél tizenhatosa előterében próbált kényszerítőzni, ami sikerült is volna, ha Danny-t nem rántják le. De lerántották, amiért büntetőt kapott van Gaal csapata. A tizenegyest Rooney kegyetlen erővel vágta a kapu jobb felébe, így már 3-0 volt az állás.

Második félidőre ahogy a menedzser mondta, Cleverley és Blackett maradt a csapatban, mindenki más helyére újabb játékosok érkeztek.

A játékrész rendkívül alacsony színvonalon indult, ami ellen az sem sokat segített eleinte, hogy a Róma behozott pár nagyágyút.

Van Gaal is cserélt, Cleverley - akiről LvG azt nyilatkozta, végig a pályán lesz - helyett Javier Hernandez állt be.

A találkozó utolsó negyedórára felpörgött az olasz gárda, köszönhető volt ez talán Pjanic elképesztő találatának. A középpályás ugyanis saját térfeléről ívelt Amos kapujába. A bekapott gól után szinte azonnal két blokkolással mentett a United-védelem, így a manchesteri gárda megúszta, hogy 3 perc alatt egygólósra olvadjon előnye.

Van Gaal csapata ebben a félidőben sem igazán veszélyeztetett, bár Jesse Lingard remek cselei után a védelem csak szabálytalanul tudott megálljt parancsolni a támadónak. A megítélt szabadrúgást a sértett lőtte el 18 méterről, ám csak a sorfalat találta el.

Már csak 7 perc volt, amikor Castan ollózó mozdulatbtal leadott próbálkozását Amos hatalmas mentéssel tolta kapufára. Megúszta az újabb gólt az angol rekordbajnok, nem úgy a 89. percben, amikor Totti büntetőt lőhetett Michael Keane kezezése után. Az olasz játékos biztosan értékesítette a pontrúgást, beállítva a végeredményt.

Forrás: ManUtdFanatics.hu

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal