2016 © Manchester United™

: Manchester United - Chelsea 1-1

Manchester United - Chelsea 1-1

2014.10.26. 18:54

Az angol Premier League 9. fordulójának vasárnapi rangadóján 1–1-re végzett az Old Traffordon a Manchester United és a Chelsea. Utóbbi Didier Drogba góljával az 53. percben megszerezte a vezetést, és tartotta is azt a 94. percig, amikor Robin van Persie egy kipattanóból egyenlített.

A mérkőzés előtt dőlt el, hogy a hazaiaknál Radamel Falcao, míg a vendégeknél Diego Costa nem tudja vállalni a játékot. Természetesen a két remek csatár hiánya sem akadályozhatta meg a feleket, hogy remek iramban egymásnak essenek, de feltűnően sok hiba csúszott be mind a két oldalon, az első negyedórában eladott labda eladott labdát követett. Az MU-nál főleg Marcos Rojo játszott nagyon bizonytalanul, háromszor is komoly hibát követett el, nem rajta múlt, hogy egyikből sem kapott gólt csapata.

Az első komolyabb lehetőséget a 23. percben jegyezhettük fel, Adnan Januzaj kiugratása után Robin van Persie került ziccerbe, de nem tudta ellőni a labdát a kapujából remekül kilépő Thibaut Courtois mellett. A 36. percben érdekes események játszódtak le a hazaiak tizenhatosán belül, John Terry (aki ma játszotta a 430. PL-meccsét, ezzel megdöntve Frank Lampard chelsea-s rekordját) Rojo, míg Braniszlav Ivanovics Chris Smalling mellett zuhant a földre, ám a játékvezető nem látott szabálytalanságot. A félidő hajrájában még Didier Drogba előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a csatár lövését David De Gea lábbal hárította nagy bravúrral.

A szünetet követően a Chelsea került előnybe: az 52. percben De Gea ugyan nagy bravúrral hárította Hazard közeli lövését, egy perccel később azonban már a spanyol kapus is tehetetlen volt. Cesc Fabregas – akinek az első félidőben öt jó passza volt az ellenfél térfelén – bal oldali szögletét követően Didier Drogba fejelt hat méterről a rövid oldalnál Rafaelt megelőzve, és Van Persie ugyan beleért a labdába a gólvonalon, de ez is kevésnek bizonyult a mentéshez. Az elefántcsontparti csatár (aki 2012 márciusa után volt újra eredményes a PL-ben) találata volt a José Mourinho vezette csapatok 1000. bajnoki gólja. Még egy érdekesség: Fabregas a kilencedik bajnokiján a nyolcadik gólpasszát osztotta ki a londoniaknál, már most több asszisztnál jár, mint amennyit a csapattársai össze tudtak hozni a teljes tavalyi szezonban (0–1).

Már-már úgy tűnt, hogy a Chelsea meg is tartja az előnyét, de jött a 93. percben Ivanovics, aki buta módon összeszedte a második sárga lapját, és kiállították, jogosan. A baj nem is ez volt, hanem hogy a szerb szabálytalansága után befújt szabadrúgásból Van Persie kiegyenlített! Marouane Fellaini közeli fejesét Courtois nagy bravúrral fogta, ám a kipattanót a holland csatár hat méterről a kapu közepébe vágta, ezzel egy pontot megmentve együttesének. A hazaiak „csékája” a hetedik gólját lőtte a Chelsea-nek, de ez volt az első alkalom, amikor nem a Stamford Bridge-en talát be a „kékek” hálójába (1–1).

Forrás: Nemzetisport.hu

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal